Psychologiczny Ośrodek
Twórczego Rozwoju
ANIMUS
Jest 19. marca, 2018 roku. Dotychczasowa liczba odwiedzin: . Twój status: niezalogowany

<< wróć do strony prezentującej ofertę firmy ANIMUS

OBOZY TWÓRCZEGO ROZWOJU
ANIMUS 2018

Na skróty:

DOKUMENTY NA OBÓZ - proszę napisać na adres: paulina@animus.pl, a prześlemy mailem.
Terminy, ceny, zakwaterowanie
Program, atrakcje specjalne
Co jest szczególnego w naszych obozach - zobacz! (nowe okno)
Strona Willi "Słoneczna" w Dębowcu k. Cieszyna (nowe okno)

Strona Ośrodka "Na Wzgórzu" w Połchowie k. Pucka (nowe okno)

Zobacz galerie zdjęć z poprzednich obozów (nowe okno)


Terminy:

 • Obóz Psychologiczno-Przygodowy „Odkrywcy Świata” dla dzieci 6-11 lat
  termin: 30.06-8.07.2018
  miejsce: Willa "Słoneczna" w Dębowcu k. Cieszyna
  cena: 1690 zł
  liczba uczestników: do 35 osób
  Kameralny obóz dla aktywnych dzieci. Cele obozu to: dobra zabawa, rozwój fizyczny, twórczy i emocjonalny, nawiązywanie dobrych relacji z innymi. Każdego dnia na obozie przeżywamy wspólnie jakąś przygodę - i uczymy się nowych umiejętności. Jak młodzi detektywi wzmacniamy swoją spostrzegawczość, uważność, myślenie, a także rozumienie innych osób i umiejętność współdziałania. Uczymy się też nazywać uczucia i rozwiązywać problemy tak, aby wszyscy byli zadowoleni.Wieczory spędzamy na grach integracyjnych, dyskotekach lub ognisku, w zależności od chęci uczestników
  wyślij mail, aby otrzymać program obozu i inne dokumenty: paulina@animus.pl


 • Obóz Psychologiczno-Twórczy „Kim jestem?” dla młodzieży w wieku 12-18 lat
  termin: 9-20.07.2018
  miejsce: Willa "Słoneczna" w Dębowcu k. Cieszyna
  cena: 1890 zł
  liczba uczestników: do 35 osób
  Obóz nastawiony na wszechstronny rozwój: zdolności artystycznych, społecznych, osobistych. Różne sytuacje: warsztaty artystyczne, treningi psychoedukacyjne, zajęcia sportowe, gry społeczne, zabawy integracyjne, spotkania w małych grupach oraz spotkania obozu pod kierunkiem specjalistów stają się okazją do odkrywania wartości innych i samego siebie, uczenia się poszanowania własnych i cudzych granic, komunikacji z innymi, rozwiązywania problemów, radzenia sobie z emocjami. Uczymy się wzajemnie doceniać indywidualność i współpracować w grupie. Odkrywamy swoje możliwości i zainteresowania oraz nawiązujemy trwałe przyjaźnie.
  wyślij mail, aby otrzymać program obozu i inne dokumenty: paulina@animus.pl

 • "Aktywni kreatywni" - Obóz Twórczo-Sportowy z zajęciami psychologicznymi
  termin: 16-26.08.2018
  miejsce: Agroturystyka "Na Wzgórzu" w Połchowie k. Pucka
  cena: 1790 zł
  liczba uczestników: do 25 osób
  Pomóż dziecku odkryć swoje talenty i zainteresowania! Ten obóz pozwala wybierać i próbować różnorodnych działań twórczych i sportowych, a także odkrywać swoje możliwości i rozwijać osobowość: kreatywność, inteligencję emocjonalną, społeczną, poczucie własnej wartości. Zajęcia psychologiczne prowadzą specjalistki od Treningu Umiejętności Społecznych. Poza warsztatami korzystamy z dobrodziejstw okolicy: las, morze, plaża, boiska, stadnina koni.
  wyślij mail, aby otrzymać program obozu i inne dokumenty: paulina@animus.pl

UWAGA: SYSTEM ZNIŻEK!
ZNIŻKA DLA RODZEŃSTW (w tym Karta 3+): 50 zł dla drugiego dziecka, 100 zł dla trzeciego i kolejnego dziecka
Przy wpłacie zaliczki do 31.03.2018 zniżka dodatkowa 100 zł.

Miejsce wyjazdu autokaru: Grodzisk Mazowiecki, ul. Westfala 3 - Zobacz na mapie ZUMI lub TARGEO.

  W cenie obozu poza znakomitą zabawą i aktywnym wypoczynkiem zapewniamy:

 • zakwaterowanie w budynku murowanym - ośrodki odnowione, czyste, ładnie wyposażone, teren ogrodzony. Pokoje 2-5 osobowe z łazienkami, standard hotelowy. Czystość utrzymywana przez personel Ośrodka.
 • smaczne, domowe jedzenie: 3 posiłki dziennie + deser; możliwość diet (po ustaleniu)
 • dojazd i powrót autokarem klasy lux; wyjazd z Grodziska Mazowieckiego
 • kompetentnych, odpowiedzialnych i przyjaznych opiekunów (psychologów, pedagogów), małe grupy (8-12 os.)
 • ubezpieczenie NW i opiekę medyczną oraz psychologiczną; nad wodą opiekę ratownika;
 • zajęcia sportowe, twórcze i rozwijające zdolności pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów
 • dla młodzieży treningi psychoedukacyjne prowadzone przez trenerów, psychologów i terapeutów
 • wycieczki i atrakcje łącznie z biletami wstępu opisane w programie.

PROGRAM OBOZU TWÓRCZEGO ROZWOJU ANIMUS


Nasz obóz to przede wszystkim bezpieczne, radosne i ciekawe wykorzystanie czasu dla wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży w sferze fizycznej, umysłowej i społecznej. Atmosfera zaufania i przyjaźni tworzy się poprzez codzienne wspólne spotkania, rozmowy i działania. Psychologiczne i pedagogiczne przygotowanie pomaga nam rozwiązywać konflikty, zapewniać uczestnikom poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Dzięki temu nawet pierwszy w życiu wyjazd staje się wspaniałą przygodą.
Przedstawiony program to propozycje, których realizacja będzie zależna od warunków pogodowych i chęci uczestników.

PROGRAM OBOZU (w trakcie tworzenia-wkrótce szczegółowe programy poszczególnych turnusów!):


  ATRAKCJE

  Turnus I i II w Dębowcu

 • Dream Park Ochaby: Park linowy, Kino 6D, Park dinozaurów, miniatur, Małpi Gaj, tropikalne zwierzęta, eurobungee, dmuchańce i trampoliny
 • Park Wodny i zwiedzanie miasteczka Frydek Mistek w Czechach
 • Wycieczka do Ustronia, zwiedzanie Leśnego Parku Niespodzianek, góra Czantoria
 • Wycieczka do Cieszyna, Góra Zamkowa z Rotundą i Wieżą Piastowską, czas na zakupy na Rynku
 • Pieczenie pizzy, robienie jajecznicy w plenerze

  Turnus III w Połchowie

 • wyjazdy do Pucka i Władysławowa, plaża, spacery nad morzem
 • Wycieczka całodniowa – Gdynia: zwiedzanie nabrzeża; kupowanie pamiątek; Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego; Kolibki Adventure Park: atrakcje do wyboru: park linowy (również dla młodszych dzieci), zjazdy tyrolką, zorbing, ścianka wspinaczkowa, dmuchane wesołe miasteczko.
 • wycieczka do stadniny koni z możliwością przejażdżki

ZABAWA:


Najbardziej lubiane gry terenowe
 • Rajd terenowy – kilkuosobowe patrole wyruszają na barwnie opisaną trasę, na której według zaszyfrowanych wskazówek muszą odnaleźć punkty z niezwykłymi zadaniami. Niezbędna jest pomysłowość, wiedza, kreatywność i współpraca!
 • Przemytnicy i policjanci – gra między dwiema drużynami w lesie, gdzie jedna z drużyn musi przenieść z jednego końca terenu na drugi „złoto” tak, aby „policjanci” tego złota nie wykryli. Gra strategiczna, bez przemocy!
 • Poszukiwacze skarbów – każda grupa ukrywa dla innego patrolu „skarb” i opisuje trasę poszukiwania. Im ciekawsze zadania do wykonania po drodze i bardziej pomysłowo opisana trasa, tym lepiej!

Najpopularniejsze animusowe zabawy obozowe

 • Siatkobalonówa – gra balonami wypełnionymi wodą za pomocą ręczników: bezpieczna, powoduje jedynie ból brzucha ze śmiechu.
 • Kiślej – nowatorska gra woreczkiem napełnionym kiślem, w stylu szczypiorniaka. Najwięcej zabawy jest, kiedy woreczek pęka...
 • Impuls – zabawa integracyjna na refleks: w dwóch drużynach uczestnicy trzymając się za ręce podają sobie „impuls”: której drużyny impuls dojdzie szybciej, ta wygrywa…
 • Mafia – rozgrywana wieczorami psychologiczna gra w stylu RPG. Kto spośród mieszkańców miasteczka jest członkiem mafii, a kto niewinnym obywatelem? Czy mafia tym razem wygra, czy zostanie zdemaskowana?...
 • Zabawy z chustą – chusta do zabaw integracyjnych KLANZA stwarza możliwość niezliczonych zabaw, które pozwalają się wyszaleć, ale też uczą współdziałania i pomagają nawiązać lepszy kontakt z innymi.

Dni ze specjalną okazją

 • Dzień Olimpijski – rozpoczyna się poprzedniego wieczoru uroczystością zapalenia znicza i przedstawienia drużyn. Olimpiada składa się z wielu różnorodnych, najczęściej wymyślonych przez uczestników dyscyplin. Dotychczas pojawiły się m.in. : walka na spojrzenia, rzut pieńkiem, loty papierowych samolocików, gra w szklane kulki... Ale typowo sportowe dyscypliny też są dopuszczalneJ
 • Dzień Twórczości – przez kilka dni uczestnicy przygotowują prezentacje w ulubionych dziedzinach twórczości, aby w ten wieczór przedstawić innym swoje umiejętności. Bywają to przedstawienia, piosenki, utwory muzyczne (niekiedy na nietypowych instrumentach), wystawy prac plastycznych, ale też zdarzają się np. prezentacje tatuażu, sztuki walki czy nauka języka migowego. Każdy jest w czymś dobry!
 • Dzień Cichego Przyjaciela – dzień, w którym wylosowanej osobie staramy się sprawić jak najwięcej drobnych przyjemności – ale tak, aby nie zorientowała się, kto jest jej „Cichym Przyjacielem”.

WARSZTATY (UWAGA! Szczegóły co do konkretnych warsztatów na poszczególnych turnusach wkrótce - można zgłaszać swoje propozycje!)

 • Warsztaty plastyczno-rękodzielnicze- plenery malarskie, poznanie różnych technik plastycznych, nauka rysunku, tworzenie biżuterii, decoupage i inne - efektem jest wystawa wykonanych prac i zdjęcia do internetu.
 • Warsztaty muzyczne - Dla tych, którym śpiewanie i granie nigdy się nie nudzi. Na warsztatach nauka emisji głosu, dykcji i prezentacji scenicznej.
 • Warsztaty teatralno-filmowe - ćwiczenia aktorskie, improwizacja, kabaret - przygotowanie przedstawienia lub krótkiej formy filmowej; ćwiczenia z reportażu filmowego. Dla chętnych: nakręcimy własną krótką formę filmową według pomysłów uczestników pod okiem profesjonalisty pracującego na co dzień na planie filmowym.
 • Warsztaty fotograficzne – jak zrobić ciekawe i piękne zdjęcia, jak szukać tematu, jak zadbać o odpowiednią kompozycję obrazu, światło, perspektywę... Przydadzą się własne aparaty:)
 • Warsztaty sportowe - dla tych, którym ciągle za mało ruchu: zajęcia z łucznictwa, gra w siatkówkę, pływanie, gry zespołowe i inne zajęcia ruchowe, które tylko będziemy w stanie zorganizować.

TRENINGI PSYCHOEDUKACYJNE - obozy dziecięce

 • trening kreatywności i inteligencji (rozwijanie pomysłowości, różnych punktów widzenia, oryginalności oraz zastosowanie kreatywności i wyobraźni; trening koncentracji i spostrzegawczości)
 • trening inteligencji emocjonalnej (poczucia własnej wartości, dostrzegania własnych granic w relacjach z innymi, nazywania swoich uczuć i panowania nad nimi, rozumienia potrzeb własnych i innych ludzi)
 • trening zdolności społecznych (gry i zabawy pozwalające na określenie swoich zdolności społecznych, znalezienia swojego miejsca i roli w grupie, ćwiczenia porozumiewania się z innymi i współdziałania dla wspólnego celu)
 • TRENINGI PSYCHOEDUKACYJNE - obozy młodzieżowe

 • trening kreatywności - rozwijanie pomysłowości, różnych punktów widzenia, oryginalności, oraz zastosowanie kreatywności i wyobraźni
 • trening zdolności społecznych (fabularyzowane gry pozwalające na określenie swoich zdolności społecznych, znalezienia swojego miejsca i roli w grupie, ćwiczenia porozumiewania się z innymi i współdziałania dla wspólnego celu)
 • trening inteligencji intrapersonalnej (świadomości siebie) (poczucia własnej wartości, dostrzegania własnych i cudzych granic w relacjach z innymi, nazywania swoich uczuć i panowania nad nimi przełamania nieśmiałości, radzenia sobie ze stresem)
 • warsztat o relacjach i dojrzewaniu (psychologia miłości, co znaczy być mężczyzną lub kobietą-role społeczne i kulturowe, o bliskości i intymności, relacje międzyludzkie)i
 • SPORT

 • Rozgrzewka poranna - dla wszystkich chętnych przed śniadaniem gimnastyka, joga, biegi lub pływanie.
 • Gry zespołowe – sporo czasu zazwyczaj zajmują nam pasjonujące rozgrywki w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę. Wystarczy zebrać drużynę chętnych. Dla miłośników sportu przy stole: ping-pong, bilard, piłkarzyki
 • Sporty wodne – pływanie i zabawy wodne dla wszystkich: na każdym turnusie jest możliwość pobytu na kąpielisku i pływania; poza tym korzystamy z kajaków, łódek, rowerów wodnych pod okiem instruktora.

Zajęcia wieczorne

 • Poza zaplanowanymi imprezami wieczory należą do uczestników: mogą wybrać dyskotekę, ognisko lub zajęcia sportowe, pośpiewać wspólnie albo pograć w „mafię”. Dla dzieci – przed spaniem czytanie książek na dobranoc.


Co jeszcze uczestnicy znajdą na naszych obozach? Zobacz >>

Zapraszamy do kontaktu, chętnie opowiemy więcej o naszych obozach i wyjaśnimy wątpliwości:

Biuro Poradni ANIMUS: tel. (022)7554508 lub kom. 503 107 149
Paulina Rytelewska kom. 507 138 788; e-mail: paulina@animus.pl


Copyright (C) Tomasz Seroczyński (2003)